Jakie są typy kloszy do profili LED?

Jakie są typy kloszy do profili LED?

Montaż oświetlenia diodowego wymaga dokonania wyboru nie tylko typu kształtek, ale też odpowiednich do rodzaju kloszy do profili LED. To one odpowiadają za ilość przepuszczanego światła i usunięcie efektu widocznych punktów świetlnych, poprzez generowanie jednolitej linii światła. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu przesłon do profili?

Jakie efekty świetlne zapewniają klosze do profili LED?

Klosze do profili LED produkowane są w kilku wariantach kolorystycznych, a także sposobach przepuszczania i rozszczepienia światła. Najlepiej kompletując oświetlenie diodowe kupować wszystkie komponenty od jednego producenta, który zadba i zapewni wysoką jakość każdego z akcesoriów oświetleniowych. Klosze do profili LED mogą różnić się do siebie wytrzymałością termiczną oraz efektem wizualnym, jaki zapewniają po zamontowaniu. Wszystko zależy od budowy przesłon. Wyróżnia się klosze do profili LED: transparentne, mleczne, mroźne, mrożono-mleczne. 

Czym kierować się przy zakupie kloszy do profili LED?

Tylko w zestawieniu z dobrej jakości taśmami diodowymi będą tworzyć odpowiedni nastrój. O tym, jaka będzie przepuszczalność światła, decyduje nie tylko faktura przesłon, ale też wysokość klosza, dlatego oczekując określonego efektu podświetlenia, warto poprosić specjalistów o skompletowanie odpowiedniego zestawu kształtek i kloszy do profili LED. Słabej jakości materiały użyte do ich produkcji mogą pod wpływem użytkowania odbarwiać się i przez to znacznie obniżać efekt wizualny systemu oświetleniowego. Ogólnie, jeśli oczekujemy ciągłej linii światła, sprawdzą się przesłony mleczne, gdy na największym strumieniu światła – transparentne, a gdy efektu pośredniego – klosze mrożone. Co do zasady, osłony mleczne najbardziej rozpraszają światło, jednocześnie mocno je tłumiąc.

Klosz idealnie dobrany będzie maskował diodę, pozwalając na odpowiednie zaakcentowanie, podświetlenie, czy też doświetlenie miejsca, w którym jest zamontowany.