Do czego służą zawiesia do led?

Planujesz zastosować taśmy LED? W takim razie musisz pamiętać o ich poprawnych zabezpieczeniu profilami LED. Niezbędne także będą zawiesia do led. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na drugim wymienionym elemencie. Dzięki informacjom ujętym w artykule zawiesia do led nie będą dla Ciebie tajemnicą. Zapraszamy do lektury!

Zawiesia do led a profile LED natynkowe

Taśmy LED to innowacyjny produkt stosowany powszechnie przez wiele branż. Aby móc zabezpieczyć taśmy, zawierające diody LED, trzeba użyć dodatkowych elementów, jakimi są zawiesia do led. To produkt przeznaczony do natynkowych profili, które z kolei również są niezbędne, aby zabezpieczyć taśmy, ponieważ oddają ciepło. 

Profile natynkowe LED są jedną z wielu proporcji wykończenia i zabezpieczenia taśm Led-owych. We wspomnianych profilach wkłada się zakupione taśmy, a następnie za pomocą poszczególnych kliknięć zamyka się profile. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że taśma będzie miała kontakt z wodą, wilgocią, zabrudzeniami czy pyłem. 

Dzięki zawiesiom zamontowanie wiszącej lampy LED będzie łatwym zadaniem. Zawiesia do led są kompletnymi elementami, pozwalającymi zamontować wiszące oświetlenie LED. Stosując te elementy, montaż będzie łatwy, nawet dla osoby, która zazwyczaj nie decyduje się na podjęcie prac instalacyjnych. 

Zawiesia do led – warianty

Zazwyczaj zawiesia do led są wykonywane z aluminium. Dzielą się na zwykłe i przewodzące prąd. Rekomendowane są te, które potrafią przewodzić prąd. W przypadku tego wariantu w zawiesiach umieszczone są przewody do połączenia z taśmami LED. Elementy tego typu współpracują także z zasilaczami. Aby cała instalacja działała poprawnie na rynku, można dowolnie dobrać średnicę przewodu oraz długości linki. Oba te parametry należy dobrać w zależności od źródła światła. 

Taka strategia pozwoli zminimalizować ryzyko utraty napięcia. Korzystając z zawiesia, nie tylko stworzymy estetyczne zasilanie do profili, lecz także schowamy przewody, które często obniżają cały efekt przez ich wygląd.