Stwórz sobie wnętrze jak z loftu

Industrialne wnętrza, wzorowane na nowojorskich loftach, są hitem już od wielu lat. Chociaż ten styl nie jest dla każdego, to zdobywa coraz więcej zwolenników. Mimo że rzadko mamy szczęście mieszkać w tak przestronnych jak lofty wnętrzach, to okazuje się, że z powodzeniem adaptujemy ten styl do standardowych mieszkań.

Jedyny w swoim rodzaju styl industrialny

Nie tylko salon tak zaaranżowany może wzbudzać zachwyt i zazdrość – w sypialni także jest miejsce na loftowe klimaty. Sypialnia w stylu industrialnym to doskonały pomysł na stworzenie wnętrza klimatycznego i robiącego wrażenie. Łóżka w stylu industrialnym to meble, wobec których nie można przejść obojętnie. Połączenie dobrej jakości drewna z metalowymi elementami przypadnie do gustu miłośnikom surowych klimatów, nawiązujących do hal przemysłowych, w których powstawały nowojorskie lofty. To one były pierwowzorem tak zaaranżowanych wnętrz. W sypialni industrialnej, prócz łóżka, jest miejsce także na inne meble w tym stylu. Przydatny może być metalowy regał na książki, ściany wykonane z betonu architektonicznego lub cegły, a także lampy wpisujące się wzornictwem w ten jedyny w swoim rodzaju styl.

Łóżka industrialne i spółka

Ze szczególną starannością warto też dobrać dodatki i dekoracje do sypialni w stylu industrialnym, aby nie zaburzyć harmonii tego wnętrza i urządzić je tak, by było spójnie stylistycznie. Nie ma tu miejsca na drobne ozdoby i zwiewne materiały – sprawdzą się duże i solidne rzeźby, ozdoby wykonane z kamienia czy metalu, szczególnie postarzanego, wyglądające jak nadszarpnięte zębem czasu. Łóżka w stylu industrialnym mogą jeszcze zyskać na urodzie, jeżeli umiejętnie dobierzemy do nich pościel i inne ozdobne tkaniny. We wnętrzach tak zaaranżowanych dominują stonowane kolory, ale mocne akcenty kolorystyczne i wzorzyste dodatki również są dobrze widziane. Dodają one wnętrzu charakteru i oryginalności. Ciężkie zasłony, rolety, a także poduszki w ozdobnych poszewkach – na to wszystko jest miejsce w sypialni, która ma przypominać loft.