Przytulne wnętrze zawsze modne

Oświetlenie jest w mieszkaniu niezwykle ważne. Ułatwia nam wykonywanie wielu czynności, ale także ma zdolność tworzenia kameralnej atmosfery, co wpływa pozytywnie na przytulność wnętrza.

Lampy bez monotonii

W niektórych pomieszczeniach – jak salon czy kuchnia – niezbędnych jest kilka źródeł światła. Tę konieczność możemy zamienić w zaletę, wybierając lampy, które będą nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne. Duży wpływ na to, jak prezentuje się wnętrze, mają lampy stojące, które mogą reprezentować różne style. Szczególnie przydatne są w salonie, gdzie są niezastąpione podczas czytania książki lub wykonywania innych czynności, do których niezbędne jest oświetlenie punktowe. Zaletą tego rodzaju lamp jest między innymi to, że można je łatwo przenieść z jednego miejsca w inne, w zależności od tego, gdzie akurat potrzebujemy dobrego oświetlenia. W łatwy sposób możemy też zmienić ich wygląd, w czym pomocne są abażury do lamp stojących. Dostępne w różnych stylach pozwalają nam uniknąć monotonii, zmieniając diametralnie wygląd lampy.

Czas na zmianę… abażuru

Ciekawą propozycją są abażury w stylu shabby chic, który coraz odważniej przekracza progi naszych mieszkań. Styl ten nawiązuje do wnętrz z brytyjskich prowincji. Charakteryzuje się elegancją, ale nieco… sfatygowaną. Idealnie pasują do niego meble postarzane i sprzęty, które wyglądają, jakby były nadgryzione zębem czasu. Abażury do lamp stojących w tym stylu często są ozdobione lekko przetartymi napisami. Do salonu klasycznie urządzonego lub nowoczesnego pasuje elegancki granatowy abażur, a do salonu retro zdobiony kwiecistymi wzorami. Ciekawy efekt możemy uzyskać z wykorzystaniem nietypowego abażuru wykonanego z wikliny – to   rozwiązanie sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych, prowansalskich, a także urządzonych w stylu skandynawskim. Z dużego wyboru abażurów w różnych stylach nie musimy decydować się na jeden – zmieniając je, możemy w prosty sposób uzyskać nowy, ciekawy efekt i zmienić styl pomieszczenia.