Niezastąpione meble wielofunkcyjne

Niezastąpione meble wielofunkcyjne

Meble wielofunkcyjne od lat robią furorę, bo pozwalają urządzić mieszkanie, które będzie praktyczne i przyjazne dla jego użytkowników. Więcej niż jedno zadanie mogą mieć do spełnienia także łóżka.

Prostota i funkcjonalność

Mebel ten, kojarzący się jednoznacznie ze snem, relaksem, odpoczynkiem, może także służyć nam do przechowywania różnych drobiazgów. W sypialni często nam brakuje miejsca na obszerną szafę czy komodę, w których ukryjemy wszystkie niezbędne, ale mało dekoracyjne szpargały i drobiazgi. Z myślą o takich sypialniach produkowane jest łóżko tapicerowane z szufladami. To rozwiązanie genialne w swej prostocie, bowiem to dodatkowe miejsce do przechowywania nie zabiera nic z wolnej przestrzeni, która w małych pomieszczeniach jest na wagę złota. Łóżko z szufladami to także dobre rozwiązanie do wnętrz zaaranżowanych minimalistycznie, w których chcemy zrezygnować z nadmiaru mebli. Sypialnia nie może być jednak całkiem malutka, bo wówczas trudno będzie wysunąć szuflady – przed zakupem łóżka warto sprawdzić, czy będzie to możliwe. Jeżeli tak, to bez wahania decydujmy się na takie wielofunkcyjne łóżko.

Zapanuj nad bałaganem

Zakup łóżka z szufladami to także oszczędność pieniędzy, których nie musimy już wydawać na komodę czy inny mebel służący typowo do przechowywania. Poza tym w łóżku ukryjemy nie tylko drobiazgi, ale też większe rzeczy – jak komplety pościeli, a nawet kołdrę i poduszki. Łóżko tapicerowane z szufladami nie traci również przez to dodatkowe wyposażenie nic na urodzie. Może stać się więc elementem wystroju najbardziej eleganckiej i urządzonej z dbałością o szczegóły sypialni. Nie zawsze jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami sypialni – jeżeli nasze łóżko stoi w salonie, to w szufladach codziennie możemy ukryć używaną nocą pościel i w prosty sposób zadbać o porządek i odpowiedni dla salonu look. W pokoju dziecięcym tapicerowane łóżko z szufladami pomoże zapanować nad nadmiarem zabawek, które w jego wnętrzu można schować. Szuflady umieszczone są tuż nad podłogą, więc nawet najmniejszy szkrab może samodzielnie z nich korzystać i w ten sposób uczyć się dbania o porządek.