Dekoracje do domu, czyli jak ocieplić wizerunek wnętrza?

Dodatki w aranżacji wnętrz to ważny czynnik wpływający na atmosferę i klimat. Dzięki nim można wzbogacić styl aranżacyjny, który panuje w danym pomieszczeniu. Warto z umiarem i rozsądkiem wybierać elementy dekoracyjne, aby były tłem dla ogólnego designu, a nie czynnikiem dominującym. Zbyt dużo dekoracji zaburza pożądany obecnie minimalizm, który jest wyznacznikiem dobrego stylu. Ciekawe elementy dekoracyjne staną się urozmaiceniem w salonie, kuchni lub innym typie pomieszczenia. 

 
Stojak na kwiaty metalowy – nowoczesne motywy aranżacyjne

Stojak na kwiaty metalowy to idealny dodatek do nowoczesnego salonu, przedpokoju lub tarasu. Doskonale pasuje do wnętrz urządzanych w stylu skandynawskim lub industrialnych, ponieważ metal zajmuje w nich ważne miejsce. Metalowy kwietnik nie tylko będzie pięknie wyglądał, ale przede wszystkim będzie się cechował trwałością. Metal jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, szczególnie wilgoci. Można go umieścić na balkonie lub na tarasie, aby ocieplić wizerunek tej przestrzeni. Metalowy stojak jest solidny i utrzyma nawet duże gatunki kwiatów. Stabilna konstrukcja sprawi, że nie będzie się chwiał, lecz statecznie utrzyma cały ciężar. Piękne i bujne kwiaty o dużych liściach będą znakomicie się prezentować na metalowym stojaku. Można ustawić dwa kwietniki obok siebie, aby wzmocnić efekt wizualny. 

Jaką rolę pełnią kwiaty w aranżacji wnętrz?

Kwiaty w nowoczesnej aranżacji są elementami ocieplającymi wizerunek wnętrza. Zanim jednak zdecydujemy się na kwiaty, warto dowiedzieć się jakich poszczególne gatunki wymagają warunków. Dzięki tej wiedzy staną się trwałym wystrojem pomieszczenia. Metalowy kwietnik w kolorze czarnym jest elementem uniwersalnym. Znakomicie skomponuje się z różnorodną kolorystyką wiodącą w danym wnętrzu. Ciekawym pomysłem jest zestawienie metalowego stojaka na rośliny ze ścianą wykonaną z surowego betonu, cegły lub pokrytą drewnem. Będzie to zestaw, który nawiązywać będzie do bogactwa otaczającej nas natury.